Dlaczego wcześniej się na to nie zdecydowała? Ma duży repertuar, więc koncertowała, śpiewała swoje przeboje, oratoria i muzykę sakralną, odnosiła wielkie sukcesy na festiwalach opolskich w koncertach wspomnieniowych. Te ostatnie sprawiły, że fani zaczęli domagać się nowych piosenek, zwłaszcza że artystka, mimo upływu lat, jest w coraz lepszej formie wokalnej.

I oto są nowe piosenki Majewskiej! To płyta, która wzrusza, bawi, a czasami wręcz skłania do zastanowienia się nad życiem. Ale nie bójmy się tego, jeśli piosenki skłaniają do myślenia, a nie ma w nich taniej dydaktyki, to wspaniale. Alicja Majewska od swego solowego debiutu - piosenka „Bywają takie dni” z tekstem Ireneusza Iredyńskiego - zawsze śpiewała „o czymś”. I od prawie zawsze współpracowała z Włodzimierzem Korczem, znakomitym pianistą, który towarzyszy jej na koncertach. I kompozytorem jej największych przebojów. Tak jest i tym razem, napisał dla niej na tę płytę wszystkie piosenki. Jego melodyjna i emocjonalna muzyka doskonale współgra z tekstami, które stworzyli wybitni autorzy, poeci i satyrycy, m.in.: Marek Groński, Jacek Cygan, Artur Andrus, Andrzej Sikorowski.

Powstały piękne i mądre piosenki. Czy któraś z nich zostanie hitem na miarę utworu „Jeszcze się tam żagiel bieli”, który jest znakiem firmowym Alicji Majewskiej? Tego nie wiemy, ale moc jest. Moc liryczno-dramatycznej Majewskiej, mądrego słowa i pięknej muzyki Korcza.

18.03.2017 (sobota) godz. 19.00
Sala Kina Kijów.Centrum, al. Krasińskiego 34
Bilety do nabycia u organizatora tel. 794 759 447
w kasie Kina Kijów nr tel. 12 433 00 33 wew. 15 lub 16 lub 17
Filmoteka Pasaż Bielaka, Rynek Główny 9, tel. 12 421-23-43
Bilety grupowe: tel. 794 759 447, mail: teatrsmiechu.bilety@impresariat.eu
Sprzedaż internetowa: www.teatrsmiechu.pl (bez prowizji), www.kupbilecik.pl, www.kijow.pl
Ceny biletów: 90 zł, 85 zł, 70 zł

źródło: informacja prasowa