Inwestycję realizuje spółka Super Krak S.A., znana z wcześniejszych realizacji Osiedla Bocianie Gniazdo, Multikina, Parku Wodnego w Krakowie, Hotelu Swing i Obszaru Handlowego Olsza (Hipermarket REAL, market budowlany OBI, market Entliczek-Pentliczek). Właśnie w pobliżu większości z dotychczasowych inwestycji wznosić się będzie nowe krakowskie osiedle, noszące nazwę Apartamenty Kaskada.

Wybrana nazwa nie jest przypadkowa, gdyż odnosi się bezpośrednio do architektury osiedla. W pierwszym etapie powstaną bowiem dwa dziesięciopiętrowe budynki tarasowo wznoszące się w kierunku północnym. Rzut oka na prezentowane wizualizacje pozwala stwierdzić, iż mamy do czynienia z oryginalną i niespotykaną dotychczas w Krakowie bryłą budynków. Bardzo charakterystyczna, dynamiczna forma, miękkie linie elewacji oraz tarasy otaczające budynek od strony dziedzińca to cechy wyróżniające ten kompleks mieszkaniowy. Inwestor podkreśla, że dzięki rozwiązaniom projektowym mieszkańcy cieszyć się będą dużą ilością światła, a przestronne tarasy otwierać się będą na panoramę miasta.

W pierwszym etapie planowana jest realizacja blisko 200 mieszkań o powierzchniach od 26 do prawie 90 m2. Ceny lokali zaczynają się od nieco ponad 7 tys. zł za m2, a najdroższe apartamenty oferowane są w cenach przekraczających 8,5 tys. zł za m2.

Z okien apartamentów wychodzących na dziedziniec widać będzie tereny zielone zakomponowane z alejkami, miejscami do wypoczynku i urządzeniami zabaw dla dzieci. Miejsca parkingowe zlokalizowano w podziemnym garażu i na zewnątrz budynków.

Budynki zrealizowane będą w technologii tradycyjnej, a w oknach zainstalowana zostanie stolarka drewniana. Osiedle zasili ciepła woda z miejskiej sieci MPEC.

W pobliżu znajduje się rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa (w większości powstała za sprawą wcześniejszych inwestycji Super Krak S.A.) oraz nowoczesne obiekty biurowe. Równolegle powstawać będą kolejne osiedla mieszkaniowe zlokalizowane w pobliżu Apartamentów Kaskada. Północne obszary Prądnika Czerwonego stały się w ostatnich latach terenem lubianym przez inwestorów, dzięki czemu tereny te zmieniły się nie do poznania. Inwestycje położone na Prądniku Czerwonym cieszą się także zainteresowaniem nabywców, a duże znaczenie odgrywa tu dogodna komunikacja (z centrum i trasami wylotowymi z miasta) i właśnie infrastruktura, pozwalająca zaspokoić w krótkim czasie większość potrzeb dnia codziennego.