…Drogą, prowadzącą wzdłuż wybrzeża Islandii, kierujemy się na południe. Tuż za miastem kończy się asfalt. Wzbijając tumany kurzu, świadomi czekającej nas przygody na kilka tygodni, dajemy się wchłonąć nieznanej wyspie. Wokół pustka, brak drzew, nędzna trawa w obrębie ogrodzonych pastwisk, co jakiś czas samotna farma, stada koni i pojedyncze owce. Wszystko jest inne: czarne plaże, szeroko rozlewające się delty rzek, wulkaniczne stożki, bazaltowe ostańce, na horyzoncie jęzory szarobłękitnych lodowców. Monumentalna i ponura przyroda zdaje się nie pasować do tak małej wyspy…
Fragment wstępu do albumu Islandia Włodzimierz Płaneta

Album zawiera ponad 200 czarno-białych fotografii zrealizowanych w czasie czterech wypraw fotograficznych na Islandię w latach 2004, 2006, 2011 i 2014 r. Album wydany przez Warsztaty Fotograficzne w Krakowie w czerwcu 2016 r.

Włodzimierz Płaneta - fotograf niezależny, artystyczny freelancer. Miłośnik światła polarnego dnia i fotograficznych podróży w odludne krańce północnej Europy. Autor fotograficznych albumów: Islandia, Wenecja, Krakowski Kazimierz, Kraków, Manhattan.

Spotkanie: 6 października 2016, godz. 18.00
Wstęp wolny
Sala Teatralna, Śródmiejski Ośrodek Kultury
ul. Mikołajska 2, Kraków
www.lamelli.com.pl

źródło: informacja prasowa