W każdą sobotę do 26 sierpnia o godz. 21.00 na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią można wziąć udział w wieczornych seansach pod gołym niebem. Najlepsze polskie i zagraniczne filmy wybierają widzowie na facebookowym profilu Galerii.

Bezpłatne seanse na świeżym powietrzu są świetną alternatywą dla sali kinowej, zwłaszcza podczas wakacyjnych wieczorów. „Kino Letnie” organizowane przez Galerię Krakowską cieszy się dużą popularnością. Od początku lipca w każdą sobotę o godz. 21.00 aż do 26 sierpnia widzowie mogą obejrzeć ciekawe filmy. Wszystkie seanse odbywają się na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Do tej pory uczestnicy mieli okazję zobaczyć takie filmy jak komedię „Co ty wiesz o swoim dziadku”, „Mad Max: Na drodze gniewu” z Tomem Hardy i Charlize Theron, komiksowy „Legion Samobójców”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” w roli głównej laureat Oscara, Eddie Redmayne czy „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” z Bradem Pittem. O repertuarze decydują widzowie – każdy, kto wejdzie na profil Galerii Krakowskiej na Facebooku ma możliwość wyboru konkretnego filmu spośród zaproponowanych tytułów. W sierpniu można zagłosować jeszcze na takie filmy jak m.in. thriller „Przerwane objęcia”, katastroficzny „San Andreas”, gangsterski „Legend”, komedię romantyczną „Słaba płeć?”, trzymający w napięciu „Sicario”, dramat historyczny „Zniewolony” czy biograficzny „Sully”. Te, które uzyskują największą liczbę głosów, są wyświetlone w ramach seansu pod gołym niebem. Na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego jednorazowo film może zobaczyć nawet 350 osób.  Gwarantowane niezwykłe filmowe wrażenia i wygodne leżaki.

Seanse w ramach „Kina Letniego” na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską są wyświetlane w każdą sobotę o godz. 21.00 do 26 sierpnia. Udział jest bezpłatny. Galeria zapewnia leżaki.

źródło: informacja prasowa