Saagara, fot. Rakhesh Maiya

11.02 Crazy Dragon: Eltron John & NHJ
https://web.facebook.com/events/131406937371452/

Crazy Dragon to nowa seria imprez w 89. Jej nazwa pochodzi od nazwy klubu, który działał w miejscu 89 pod koniec lat 90. Wyobraźcie sobie atmosferę będącą wypadkową klimatu ikonicznych klubów z Nowego Jorku -The Loft czy Paradise Garage - oraz dyskotekowej euforii w Polsce sprzed trzydziestu lat w momencie, w którym kraj oswobadzał się z jarzma komunizmu. Do tego na dokładkę jeszcze odrobina włoskiego kurortu. Innymi słowy, disco i house każdego sortu, okazjonalnie jakiś polski przebój, kule dyskotekowe, misy owoców, talerze ze śledzikiem, ogóreczki, wódka i poczucie przynależności.

Połączcie to: https://www.youtube.com/watch?v=I2B-UjR6Jp0
z tym: https://www.youtube.com/watch?v=RHO8pxLkuXk

i prawie macie już obraz imprezy. To seria wydarzeń, na które będziecie chcieli wracać za każdym razem. Przywitamy was z otwartymi ramionami.

Crazy Dragon powstaje we współpracy z barwnym DJ-em i producentem Eltronem Johnem, który zasiądzie do burzy mózgów z ekipą 89 nad miskami pełnymi arbuza i mango. Razem stworzyć wyjątkowe brzmienię i zbudujemy reputację serii innej niż wszystkie. Wydarzenia będą odbywać się przeważnie dwa razy w miesiącu, w piątki i soboty, więc wypatrujcie uważnie dat.

Występować będą przede wszystkim talenty z naszego podwórka. W lutym ponownie spotkamy się z Eltronem Johnem we własnej osobie oraz australijsko-polskim guru dźwięku NHJ, którzy wspaniale poprowadzili styczniową inaugurację.

W duchu inkluzywności cena normalnych biletów na wydarzenia z serii Crazy Dragon wynosi zaledwie 10 złotych. Goście, którzy mogli bawić się w prawdziwym Crazy Dragonie (to znaczy ci, którzy mieli wtedy 18 i więcej lat - czyli teraz ponad 45) - wchodzą za darmo.

Uwaga: Mimo że muzyka na Crazy Dragonach ma sprawić, że będziecie tańczyć przez całą noc, raczej nie usłyszycie utworów z list przebojów (chyba że Depeche Mode). Cytując Funkadelic, uwolnijcie swoje umysły, tyłek podąży.

17.02 Deadbeat
Deadbeat ma pewne miejsce wśród gwiazd muzyki elektronicznej inspirowanej dubem. W ciągu blisko dwóch dekad swojej kariery nagrywał zarówno ambient, jaki i dancehall czy techno. Jest uznanym producentem i DJ-em, który do 89 przyjeżdża z wyjątkowym całonocnym setem, w którym poznamy korzenie i inspiracje jego działalności. Często wspominamy o muzycznych podróżach w kontekście całonocnych występów, ale ten będzie zdecydowanie wyjątkowy, niezależnie od tego czy wolicie reggae czy techno! To również wielki powrót do Krakowa, pierwszy polski występ Deadbeata miał miejsce podczas legendarnej imprezy na Unsoundzie 2005!

All Night Long to cykl, w którym zaproszeni DJ-e podejmują się arcytrudnego wyzwania – samodzielnego poprowadzenia całej nocy. Podczas siedmiogodzinnych setów mają okazję zaprezentować dorobek swojego życia, zbudować wyjątkową narrację i wybrać najciekawsze utwory, na które zazwyczaj nie ma czasu podczas zwyczajnych godzinnych występów. Dotychczas występujący artyści to m.in. DJ Bone, Kode9, Zenker Brothers i Gunnar Haslam, wszyscy często osiągnęli szczyt euforii.

23.02 Lotto
https://web.facebook.com/events/380160515675934/

Improwizująca grupa Lotto została niedawno wyróżniona tytułem autorów najlepszej polskiej płyty roku 2016. Ich “Elite Feline” zostało docenione przez dziennikarzy muzycznych w głosowaniu Gazety Wyborczej. W skład zespołu wchodzą Mike Majkowski na basie, Łukasz Rychlicki na gitarze oraz Paweł Szpura na perkusji, muzycy znani ze swojego udziału w tak znaczących projektach jak Hailu Mergia Trio, Kristen czy Hera. Ich muzyka wprowadza w trans, jest powolna, wymaga cierpliwości i opiera się na głębokim groove’ie, tworząc niezwykłą atmosferę poprzez powtarzanie pojedynczych akordów. Nie zdziwcie się, jeśli poczujecie się trochę jak Agent Cooper w czerwonym pokoju.

25.02 Crazy Dragon: Dtekk & Kinzo Chrome
https://web.facebook.com/events/260261974404217/

Czwarta impreza Crazy Dragon upłynie pod znakiem italo! Obok lokalnego konesera gatunku, jakim jest Kinzo Chrome, wystąpi również znany przede wszystkim techno publiczności Dtekk, który także jest miłośnikiem gatunku i zawziętym kolekcjonerem włoskich płyt.

Silent Servant

04.03 Silent Servant
https://web.facebook.com/events/169136570242440/

Juan Mendez to kolejna z legend współczesnego techno, którą mamy przyjemność gościć w 89. Ten znakomity DJ i producent jest znany ze swojego surowego i odważnego brzmienia opartego na warehouse’owym techno, industrialnym noisie oraz post-punku. Pod koniec ubiegłej dekady był członkiem kolektywu Sandwell District, jednej z najbardziej wpływowych grup w muzyce elektronicznej ostatnich lat, która wytyczyła ścieżkę dla dzisiejszego techno. Po jej rozpadzie, Mendez założył wspólnie z Regisem i Jamesem Ruskinem Jealous God, rozwijając wciąż swoją odmianę muzyki klubowej opartej na atmosferze zagrożenia.

08.03 Saagara
https://web.facebook.com/events/1859077497670051/

Saagara to spotkanie dwóch muzycznych światów. Z jednej strony znajduje się Wacław Zimpel, improwizator i niedawny zwycięzca prestiżowego Paszportu Polityki. Z drugiej młodzi hinduscy wirtuozi muzyki karnatyckiej: Mysore N. Khartik, Giridhar Udupa, Bharghava Halambi oraz K Raj. Na co dzień mieszkają w Bangalore w Indiach, ale grywają regularnie w największych salach koncertowych, w tym Carnegie Hall czy Sydney Opera House. Wspólnie z Zimplem wykonują klasyczne kompozycje karnatyckie oraz swoją własną muzykę, opartą na wyszukanych systemach rytmicznych oraz melodycznych: zawsze piękną, czarowną i hipnotyczną. Nie przegapcie tej wyjątkowej muzycznej okazji.

Jacek Sienkiewicz

11.03 All Night Long: Jacek Sienkiewicz
https://web.facebook.com/events/1842665549306893/

Czy jest lepszy wybór pierwszego polskiego artysty, który zagra w 89 sesję All Night Long? Jacek Sienkiewicz jest jednym z najbardziej wpływowych artystów techno w Polsce, często nazywanym ojcem chrzestnym sceny. Pytany o ulubione albumy na Unsoundzie 2015, zaprezentował eklektyczny zestaw nagrań m.in. Cannonballa Adderleya, Klausa Schulze, Public Enemy, Coila, Polygon Window czy Autechre - jesteśmy więc niezmiernie podekscytowani jego setem! To jednak nie wszystko, Jacek rozpocznie wieczór wykonując na żywo słuchowisko “Próżnia prześwietlona”, następnie budując powoli napięcie w secie pełnym niespodzianek.

All Night Long to cykl, w którym zaproszeni DJ-e podejmują się arcytrudnego wyzwania – samodzielnego poprowadzenia całej nocy. Podczas siedmiogodzinnych setów mają okazję zaprezentować dorobek swojego życia, zbudować wyjątkową narrację i wybrać najciekawsze utwory, na które zazwyczaj nie ma czasu podczas zwyczajnych godzinnych występów. Dotychczas występujący artyści to m.in. DJ Bone, Kode9, Zenker Brothers i Gunnar Haslam, wszyscy często osiągnęli szczyt euforii.

17.03: Hessle Audio: Ben UFO, Pangaea, Pearson Sound
https://web.facebook.com/events/251278811966633/

Przygotujcie się na najprawdopodobniej największą dotychczas imprezę w 89, z trzema założycielami wpływowej wytwórni Hessle Audio grającymi b2b przez cała noc! Hessle Audio powstalo w Leeds z inicjatywy Pearson Sounda, Pangaei oraz Bena UFO w 2007. Obecnie działają w Londynie, gdzie świętują 10 urodziny swojej działalności - kamień milowy godny celebracji. Artyści ruszają we wspólną trasę po raz pierwszy od 2013 roku, prezentując serię długich setów b2b, z których zasłynęli dzięki występom na Freerotation, Dekmantelu oraz w klubach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

źródło: informacja prasowa