Wszystko to za sprawą Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Radia Kraków, organizatorów „koncertu dwóch jubileuszy” – wielkiego świętowania 40-lecia zespołu Pod Budą i 90-lecia Radia Kraków. Początek koncertu o godz. 19. Transmisja koncertu na antenie Radia Kraków i na www.radiokrakow.pl.

Zespół Pod Budą wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR), nagrał wiele płyt (złote i platynowe), znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.

Podczas koncertu 7 grudnia na scenie pojawią się nie tylko członkowie zespołu: Anna Treter (śpiew, instrumenty klawiszowe), Andrzej Sikorowski (śpiew, gitara, mandolina, prowadzenie koncertu), Marek Tomczyk (gitary) i Andrzej Żurek (gitara basowa), ale także gościnnie Adam Niedzielin (instrumenty klawiszowe) i Wojciech Fedkowicz (perkusja). Za realizację dźwięku odpowiada Alek Galas.

źródło: informacja prasowa