Julia Vikman, fot. materiały prasowe

Wystąpią: Julia Vikman – gitara, wokal; Tomasz Milewski – gitara basowa; Przemek Popławski – skrzypce; Andrej Vasyliev – etniczne instrumenty perkusyjne, wokal.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia pod adresem: http://bilety.juliavikman.com/glowna/21-radio-krakow-17032018.html oraz na miejscu przed koncertem. Rezerwacje i informacja:  694 529 041

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/338020656696647/

Wideo:
Kalakolczik: https://www.youtube.com/watch?v=8DggevLYwPg&feature=youtu.be
Oczy Czarne: https://www.youtube.com/watch?v=IDwaGlgFEf8&feature=youtu.be

Biografia:
Julia Vikman ze strony babci pochodzi z Polski, a ze strony dziadka – ze Szwecji. Jeszcze przed rewolucją, za czasów carskiej Rosji, jej dziadkowie zostali zesłani na Syberię, gdzie się spotkali i założyli rodzinę. Ojciec Julii – zasłużony artysta Paweł Vikman, był dyrektorem Teatru Opery i Baletu w Kiszyniowie, znał Bułata Okudżawę osobiście, wyznaczał Bułatowi trasy koncertowe w Rosji i Mołdawii. Sama Julia Vikman jest absolwentką Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. Po przeprowadzce do ojczyzny babci, Julia rozpoczęła karierę solową w Gdańsku i założyła zespół JVB.

Koncertuje w Polsce, Niemczech i we Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa. Jako gość specjalny występuje na międzynarodowych festiwalach im. Bułata Okudżawy, m.in. w Polsce na festiwalu w Hajnówce (pod patronatem Olgi Okudżawy) oraz na VI, VII i VIII Festiwalach Ballad Bułata Okudżawy w Garncarskiej Wiosce niedaleko Nidzicy.

W roku 2008 Julia Vikman wydała nagraną w Radiu Gdańsk płytę pt. „Podmoskiewskie wieczory” ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012 pojawił się drugi album Julii, „Bielyje rozy”, nagrany w Selekta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak „Kalinka” czy „Oczy czarne” wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu – jak piosenka „Milenkij ty mój”, wykonana z gitarą klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec. Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór „To ostatnia niedziela” prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki – po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku - w wykonaniu Julii.

Dużą popularnością cieszy się płyta z utworami Bułata Okudżawy i repertuarem legendarnej Anny German, która po premierze w lipcu 2013 r. pojawiła się sklepach i w sprzedaży cyfrowej na całym Świecie (iTunes, Amazon, Spotify) razem z cyfrowymi wydaniami albumów „Bielye Rozy” i „Podmoskiewskie Wieczory”.

W sierpniu 2014 w EMPiK-ach pojawiła się pierwsza płyta z autorskim materiałem Julii Vikman „The Autumn Dreams”. Album zawiera 6 utworów, w których Julia prezentuje swój talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikatowy projekt, styl którego artystka sama określa jako „fantasy”. Można w nim usłyszeć elementy folku, jazzu i rocka progresywnego w połączeniu z nietypowymi harmoniami.

www.juliavikman.com

źródło: informacja prasowa