T’Challa po śmierci ojca wraca do kraju, by objąć tron, lecz wkrótce Wakanda zostaje napadnięta. W obliczu niebezpieczeństwa młody władca zbiera sojuszników, aby pokonać wroga i ochronić swój lud i jego kulturę. By udowodnić, że jest godzien miana króla, T’Challa jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata.

Film wyreżyserował Ryan Coogler, twórca m.in. „Creed: Narodziny legendy” z Sylvestrem Stallone. W „Czarnej panterze” wystąpili m.in. Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Forest Whitaker.

„Czarną panterę” będzie można obejrzeć we wszystkich 35 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D, w wersji IMAX® w formacie 3D w kinach: Warszawa Sadyba, Katowice Punkt 44, Kraków Galeria Plaza, Poznań Plaza, Łódź Manufaktura, Wrocław Wroclavia, w salach ŠKODA 4DX® w kinach: Cinema City Warszawa Arkadia, Łódź Manufaktura, Kraków Bonarka, Lublin Felicity i Bydgoszcz, Wrocław Wroclavia, oraz w salach z nagłośnieniem Dolby Atmos® w kinach w Warszawie (Galeria Północna) i Wrocławiu (Wroclavia).

Zobacz zwiastun filmu www.youtube.com/watch?v=Myl6OukvDu0&feature=youtu.be

źródło: informacja prasowa