Najnowsza produkcja studia Lucasfilm to bez wątpienia produkcja wyjątkowa. Specjalista gatunku J.J. Abrams w swoim nowym filmie dołożył wszelkich starań, aby ta kultowa opowieść była wspaniałym widowiskiem. Zaprosił do współpracy ważne nazwiska na amerykańskim rynku. Na ekranie zobaczymy m.in.: Harrisona Forda (Indiana Jones), Marka Hamilla (Gwiezdne wojny: Nowa Nadzieja), Adama Drivera (Dziewczyny), Oscara Isaaca (Ex Machina) czy Andy’ego Serkisa (Ewolucja Planety Małp).

Magia kina IMAX
Produkcja jednego z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich lat to ogromne wyzwanie nie tylko logistyczne, ale również technologiczne. Reżyser J.J. Abrams do nakręcenia kluczowych scen używał kamer IMAX o najwyższej rozdzielczości na świecie. Dzięki sekwencjom nakręconym kamerami IMAX widz ma możliwość zobaczyć o 26% więcej obrazu niż gdziekolwiek indziej. Obraz w tych scenach wypełni cały ekran kina IMAX. Oglądanie w pełni realistycznego, wciągającego i wyświetlanego w wysokiej jakości filmu zamienia wizytę w kinie w niesamowite przeżycie. Myślę, że IMAX idealnie spełnia te oczekiwania. Gdy decydujemy się na film w tym formacie wiadomo, że czeka nas coś, co jest najlepszą możliwą wersją kina – powiedział reżyser.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy zostały specjalnie dostosowane do kin IMAX. Cały film przeszedł proces IMAX DMR® (Digital Re-mastering), dzięki któremu zarówno dźwięk, jak i obraz osiągnęły niespotykaną w innych salach jakość. Krystalicznie czysty obraz w połączeniu z laserowo kalibrowanym dźwiękiem i amfiteatralną widownią, pozwolą poczuć się jak jeden z aktorów filmu.

Film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy już od 18 grudnia we wszystkich kinach IMAX (Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice, Poznań). Premiera produkcji także we wszystkich kinach sieci kin Cinema City oraz salach ŠKODA 4DX™ (Warszawa, Kraków, Lublin).

Szczegółowy repertuar oraz możliwość zakupienia biletów na stronie www.cinema-city.pl/imax oraz w aplikacji mobilnej Cinema City, dostępnej na iOS i Android.

 

Źródło: informacja prasowa