Nad organizacją Festiwalu od pierwszej jego edycji czuwa Kamil Kowalski i Łukasz Krupa, pełniący obecnie funkcje Dyrektorów Artystycznych.

Krakowska edycja niesie za sobą wiele znaczących zmian. Zmodyfikowaliśmy formułę festiwalu, tak by zapewnić uczestnikom najlepsze warunki i najwyższe standardy. Chcemy zapewnić najwyższą jakość nagłośnienia, światła i efektów scenicznych - dlatego do współpracy zaprosiliśmy Polskie Radio Kraków, które w swoich progach ugości zdolnych wokalistów z całej Polski. Jedno, co od lat nie ulega zmianie to niesamowita, przyjacielska atmosfera towarzysząca naszemu Festiwalowi. Wierzymy w to, że najbliższa edycja będzie kolejną okazją poznania nie tylko wspaniałych głosów, ale także cudownych, pełnych uśmiechu ludzi.

Chcielibyśmy, by Festiwal Kolęd przywiózł do Krakowa to, co przez ostatnie 4 lata udało nam się stworzyć - by dalej kojarzony był z profesjonalizmem, kompetentnym jury, wysokim poziomem wykonawczym i atrakcyjnymi nagrodami, które motywują młodych, zdolnych wokalistów.

W tym roku do pracy w komisji jurorskiej zaprosiliśmy Kamila Bijosia. Kamil jest wokalistą jednego z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się chórów w Polsce – Sound’n’Grace. Był finalistą IV edycji programu "The Voice of Poland". Znany również z szóstej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie także znalazł się w gronie finalistów. Obok Kamila na fotelu jurorskim zasiądzie Dorota Osińska, finalistka programu The Voice of Poland, aktywnie koncertująca, znana z wyjątkowej wrażliwości i muzykalności. Z jej sukcesów wyróżnić należy udział w krajowych preselekcjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W komisji zasiądzie także, niezmiennie od pierwszej edycji festiwalu, Halina Machajewska.

Laureaci, prócz przyznanych nagród finansowych, statuetek i dyplomów otrzymają także możliwość występu na koncercie galowym, który swoimi występami uświetnią zdobywcy nagród Grand Prix z poprzednich edycji Festiwalu. Podczas koncertu wystąpią również goście - Kamil Bijoś i Dorota Osińska.

Wstęp na koncert galowy będzie bezpłatny.

Terminy konkursu:
do 1 stycznia 2018 r. – nadsyłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych wraz z nagraniem demo
do 4 stycznia 2018 r. – opublikowanie listy uczestników

19 stycznia 2018 r.:
10:00 - przesłuchania konkursowe, warsztaty
19:00 - Koncert Galowy z uczestnictwem gości

V Ogólnopolski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych
Kraków, 19 stycznia 2018 r.
Radio Kraków
Al. Słowackiego 22 | 30-507 Kraków

Więcej:
http://festiwalkoled.wixsite.com/festiwalkoled/regulamin
www.FestiwalKoled.pl

źródło: informacja prasowa