One również potrzebują nie tylko opieki oraz schronienia, ale i witamin, a także suplementów, które dosłownie pozwolą im stanąć na nogi. Dlatego też na platformie www.dlaSchroniska.pl właśnie ruszyła ich internetowa zbiórka. W ramach akcji „Witaminowa paka dla bezdomniaka” każdy może sprezentować te produkty psom i kotom między innymi z Małopolski.

Zwierzęta często trafiają do schronisk słabe, schorowane i „zabiedzone”, potrzebują natychmiastowej opieki weterynaryjnej, a następnie odpowiedniej diety wzbogaconej suplementami i witaminami.

– Psy i koty, które są porzucane, często mają za sobą traumatyczne doświadczenia takie jak kilkudniowe przywiązanie do drzewa lub tygodnie tułaczki i zwykle są w bardzo złej kondycji. Do tego stres, który przeżywają, jest ogromny. Wszystko to sprawia, że chorują i niełatwo jest im wrócić do dobrej formy bez odpowiedniego „wspomagania” – mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl. – Tymczasem w wielu schroniskach brakuje preparatów pomagających ich podopiecznym w nabraniu sił, wzmocnieniu odporności, środków ratujących ich zdrowie, a czasem nawet życie. Dlatego zdecydowaliśmy o uruchomieniu na prowadzonej przez naszą Fundację platformie www.dlaSchroniska.pl specjalnej zbiórki „Witaminowa paka dla bezdomniaka” – dodaje.

Każdy, kto chce się w tę akcję włączyć, może to zrobić już kilkoma kliknięciami. Wystarczy wejść na stronę www.dlaSchroniska.pl, wskazać psa lub kota reprezentującego jedną z kilkudziesięciu placówek uczestniczących w tej inicjatywie, a następnie z przypisanej jej listy produktów wybrać te, które chce się sprezentować. – Takie zestawienie przygotowujemy my – opiekunowie, ponieważ najlepiej znamy naszych podopiecznych. Uwzględniamy więc w nim konkretne witaminy i suplementy diety, których potrzebują poszczególne psy i koty, juniorzy i seniorzy. Starszej suczce, która gorzej radzi sobie z rekonwalescencją, pomogą witaminy na stawy oraz sierść, a schorowanemu „dachowcowi” specjalne preparaty regulujące pracę żołądka i jelit, tak zwane antykłaczki – mówi Mariusz Jurczyk ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu "Rafik". Cały proces przypomina zakupy internetowe – do wirtualnego koszyka dodajemy wybrane artykuły dla jednego lub większej liczby czworonogów i przechodzimy do płatności, a dostawą bezpośrednio do schronisk zajmują się już organizatorzy projektu.

Angażując się w akcję „Witaminowa paka dla bezdomniaka” nie tylko pomagamy poprawić zdrowie i samopoczucie czworonogów, ale też zwiększamy ich szanse na znalezienie nowych opiekunów. – Wiele osób o wielkich sercach decyduje się na adopcję, a dobry stan fizyczny oraz lepszy wygląd, energia czy lśniąca sierść, które nasi podopieczni zyskują dzięki odpowiedniej suplementacji, są dla nich dodatkową zachętą – komentuje Marta Toch z Fundacji Człowiek Dla Zwierząt z Łętkowic Kolonii.

Akcja „Witaminowa paka dla bezdomniaka” potrwa do końca lutego. Inicjatywa ta odbywa się w ramach trwającego już od prawie trzech lat charytatywnego projektu dlaSchroniska.pl, dzięki któremu między innymi poprzez tematyczne zbiórki internauci sprezentowali psom i kotom z prawie 60 schronisk i fundacji z całej Polski, w tym placówek z Małopolski dary o łącznej wartości przekraczającej milion złotych, a przeszło tysiąc zwierzaków znalazło nowy dom.

* * *
Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie. Pod jej egidą działa między innymi charytatywna akcja dlaSchroniska.pl, dzięki której psy i koty można wspierać przez internet.

źródło: informacja prasowa