fot. Tomasz Szkodziński

W obsadzie obok znanych aktorów znajdą się młodzi artyści. W roli Dobrójskiej, po raz pierwszy w STU, wystąpi Maria Seweryn.

Jak zdobyć pannę, która przysięgła, by „nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną”? To na pewno niełatwe, zwłaszcza gdy są plany matrymonialne. Z każdej sytuacji znajdzie się jednak wyjście. Do fortelu będzie musiał uciec się jeden z bohaterów – Gustaw, który by skruszyć zatwardziałość niewieścich serc, uknuje prawdziwie misterną intrygę. O wielką miłość trzeba walczyć wszelkimi sposobami. Niektóre z tych pokazanych przez Fredrę i dziś mogą okazać się skuteczne, szczególnie gdy okraszone są błyskotliwym poczuciem humoru autora.

fot. Tomasz Szkodziński

Niestarzejący się nigdy temat miłości wymaga równie młodej i pełnej energii obsady. W premierowym tytule STU zobaczymy zarówno studentów, jak i świeżo upieczonych absolwentów szkół teatralnych. Klarę zagrają wymiennie Joanna Pocica oraz Anna Siek, Gustawa - Aleksander Talkowski oraz Maciej Grubich, Albina - Łukasz Szczepanowski i Jan Romanowaki. Anielę zagrają Paulina Kondrak oraz Agata Woźnicka, która w STU występuje już trzeci sezon. Postacią zupełnie nową na krakowskiej scenie będzie warszawska aktorka Maria Seweryn, grająca rolę Pani Dobrójskiej. Nie zabraknie dobrze znanych widzom aktorów. W postać Radosta wcielą się Grzegorz Mielczarek i Andrzej Deskur, jako Jan wystąpią Krzysztof Pluskota oraz Marek Litewka.

fot. Tomasz Szkodziński

„Śluby panieńskie” to jedna z trzech zaplanowanych w tym sezonie premier STU. Kolejnym tytułem będą „Wiedźmy” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Scenariusz został oparty na wybranych utworach Williama Szekspira. Premiera spektaklu przewidziana jest na 21 stycznia przyszłego roku. Miesiąc później, 20 lutego, zobaczymy natomiast „Przybory Wasowskiego. Dom Wyobraźni” w reżyserii debiutującego w STU Łukasza Fijała.

fot. Tomasz Szkodziński

źródło: informacja prasowa