fot. Piotr Werner Photography

Były też: aromatyczny zapach shishy, 30-kilogramowy tort w tunezyjskim stylu, festiwal smaków (kuchnia arabska, dietetyczna, włoska), zabawa z didżejem Bojackiem, profesjonalny taniec brzucha w wykonaniu Kingi Kwiecień, suweniry z kraju jaśminu, wyjątkowe upominki od The Secret Soap, Krakowskiej Jaskinii Solnej oraz Lejdis Fitness Club.

To kolejny projekt krakowskiego społecznika, trenera językowego i dziennikarza - Dawida Łasuta.

fot. Piotr Werner Photography

- W swoich działaniach staram się podejmować jedynie tematy, które są mi bliskie i dobrze znane. Promuję Tunezję, ponieważ odbyłem kilkanaście podróży do tego państwa, miałem okazję dokładnie poznać jej kulturę, zwyczaje, kuchnię czy mieszkańców. To zdecydowanie najbardziej zeuropeizowany spośród krajów Afryki Północnej, z liczną reprezentacją pań w parlamencie, obowiązkiem szkolnym dla dziewczynek i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Moje liczne wyjazdy do tego kraju zbiegły się również w czasie z tragicznymi wydarzeniami na plaży w Susie oraz w Muzeum Bardo. Byłem świadkiem przymusowej ewakuacji turystów, masowej histerii w mediach oraz upadku turystyki w tym kraju, która odgrywa przecież kluczową rolę dla ich gospodarki. Nie próbuję nikogo na siłę przekonywać do tego, że tam jest zupełnie bezpiecznie. W obecnej sytuacji tego nie jesteśmy w stanie nikomu zagwarantować ani w Paryżu, ani w Brukseli, ani w Tunisie. Nie warto jednak zupełnie wykluczać wyboru tej destynacji na wakacyjne wojaże i poddawać się psychozie strachu, którego wywołanie było przecież celem zamachowców - mówi Dawid Łasut.

fot. Piotr Werner Photography

Bilety wstępu można było nabyć w cenie symbolicznego datku 20 zł, który został przeznaczony na cel charytatywny. Wpłaty sfinansują kolejny wyjazd rekreacyjny podopiecznych prężnie działającej fundacji "Nie dzieli nas wiek", prowadzonej przez Joannę Sadowy. Podczas wieczoru goście wzięli udział w licytacji charytatywnej, dochód z której zostanie przeznaczony na rzecz fundacji Albedo. Łącznie udało się zebrać prawie 5000 zł.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Tunezyjski Urząd ds. Turystyki oraz Oasis Tours.

fot. Piotr Werner Photography

Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się również tunezyjska sieć hoteli Thalassa, Hotel Murowanica w Zakopanem, Piotr Werner Photography, Spoko box-catering dietetyczny, Triumf- studio urody, Wyszukane Desery Braci Szewczenko, Daddys pizza, Alina Roszczyńska Kancelaria Finansowo-Ubezpieczeniowa, Węc - Twój jubiler, Klimaty Południa, Salon Klasyka w galerii Plaza, Media billboards oraz Leśne Spa.

Więcej informacji o tym i kolejnych projektach Dawida Łasuta znajdziecie na jego facebookowej stronie: https://www.facebook.com/Dawid-%C5%81asut-794503953952444/?pnref=lhc

zdjęcia - Piotr Werner Photography
źródło: informacja prasowa