Dokąd tym razem Misyjek zabierze rodzinnych podróżników?

Kwiecień – Po co komu szkoła? – misyjkowa wyprawka.
Na co dzień nasz wioskowy Przyjaciel spotyka mnóstwo dzieci i ich rodziców. Wyrusza wraz z nimi w dalekie podróże, poznaje ciekawe słowa i ich znaczenie, zdobywa nowe sprawności i odwiedza ludzi zamieszkujących różne części świata. Tym razem Misyjek wybierze się do … szkoły. Ale nie byle jakiej, bo światowej! W której spotka dzieci z całej kuli ziemskiej. Tam dowie się o ich szkolnych zwyczajach, pierwszych wyprawkach oraz podwórkowych zabawach. We wspólnym odkrywaniu szkolnych zakamarków nie może zabraknąć i Ciebie!

Maj – I co z tym zrobić? – Misyjek natrafia na konflikt.
W maju natomiast Misyjek natrafi na bardzo twardy orzech do schrupania. Pomocy będzie szukał u małych podróżników i ich rodziców. Poprosi o radę i wsparcie w rozłupaniu „problematycznego orzecha”. Okaże się, że wydarzy się to za sprawą… konfliktu. Czym jest? Skąd się pojawia? Jak się za niego zabrać? I po co nam ten nieznany konflikt? To wszystko na kolejnych rodzinnych warsztatach, na które już serdecznie zapraszamy!

Czerwiec – Misyjek poznaje tajniki kultury.
Czerwiec upłynie nam na poznawaniu tajników kultury. Poszukamy razem z Misyjkiem bajkowych uciekinierów”, którzy jak się okaże… zgubili się w afrykańskiej dżungli. Co takiego sprawiło, że książkowi bohaterowie uciekli ze stron książki? Co przyciągnęło ich uwagę? Ponadto zamienimy się w pisarzy szukających natchnienia do tworzenia nietuzinkowych opowieści dla najmłodszych. Zastanowimy się, czy na murach i chodnikach można odnaleźć kulturę? A na warsztatach manualnych troszkę się pobrudzimy.

Nie zastanawiajcie się, tylko zapisujcie i przybywajcie. Do zobaczenia w Wioskach Świata! Zgłoszenia na warsztaty należy dokonywać przez formularz elektroniczny Zapisz się na warsztaty z Misyjkiem: http://bit.ly/2oRfNmg, telefonicznie pod numerem: 12 269 23 33 lub mailowo wioskiswiata@swm.pl. Uwaga! Na każde zajęcia obowiązują osobne zapisy.

• 8 kwietnia 2017 (sobota) godz. 15:00. Po co komu szkoła? Misyjkowa wyprawka. Warsztat poznawczy
• 22 kwietnia 2017 (sobota) godz. 15:00. Po co komu szkoła? Misyjkowa wyprawka. Warsztat manualny
• 13 maja 2017 (sobota) godz. 15:00. I co z tym zrobić? Misyjek natrafia na konflikt. Warsztat poznawczy
• 27 maja 2017 (sobota) godz. 15:00. I co z tym zrobić? Misyjek natrafia na konflikt. Warsztat manualny
• 10 czerwca 2017 (sobota) godz. 15:00. Misyjek poznaje tajniki kultury. Warsztat poznawczy
• 24 czerwca 2017 (sobota) godz. 15:00. Misyjek poznaje tajniki kultury. Warsztat manualny

Miejsce: Wioski Świata przy ul. Tynieckiej 39, Kraków
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

źródło: informacja prasowa