Zespól Wilki obchodził w tym roku 25-lecie działalności, ale wciąż szuka nowych wyzwań. Muzycy postanowili zagrać akustyczna trasę koncertowa z towarzyszeniem Symfoników Filharmonii Gdańskiej. Na koncertach usłyszymy nowe aranżacje największych przebojów, wzbogacone między innymi brzmieniem wiolonczeli i marimby.

Wilki Akustycznie 2018 to zupełnie nowy projekt zespołu oraz muzyków Orkiestry Symfoników Gdańskich. Nad częścią artystyczną projektu czuwają Robert Gawliński - lider zespołu Wilki oraz Andrzej Szczypiorski - dyrygent OSG. Aranżacjami akustycznymi największych przebojów zajął się Marcin Szczypiorski, który w przeszłości stworzył aranżacje do projektów symfonicznych zespołów Lady Pank, Coma, Czerwone Gitary oraz trasy akustycznej „Power Off” zespołu Coma.

„Zwykle gramy wielkie plenerowe koncerty, podczas których publiczność oczekuje piosenek, przy których można poskakać, wyszaleć się. Lubimy tę energię i chętnie bierzemy udział w takich imprezach, ale brakuje mi takiego bliskiego kontaktu z ludźmi, kiedy mogę spojrzeć w oczy swoim fanom. Wielu z nich pytało mnie, kiedy zagramy koncerty biletowane, na które przyjdą wyłącznie ci, którzy chcą posłuchać Wilków, więc pomyślałem, że to dobry moment. Jeszcze w latach 90. nagraliśmy płytę akustyczną, pod tytułem Acousticus Rockus, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, później zostaliśmy zaproszeni do koncertu MTV Unplugged, wiec powrót do akustycznych brzmień jest jak najbardziej naturalnym procesem” - mówi Robert Gawliński.

Niezwykle klimatyczny i niepowtarzalny koncert odbędzie się w samym centrum Krakowa - w Kijów Centrum. Sala dysponuje wyłącznie miejscami siedzącymi, więc będziecie Państwo mieli zapewnione komfortowe warunki, a tym samym szansę na jak najlepszy odbiór koncertu.

Wilki – Akustycznie – 25-lecie. Największe Przeboje
z towarzyszeniem muzyków Orkiestry Symfoników Gdańskich.
Kraków – 09.02.2018 – Kijów Centrum al. Krasińskiego 34
Otwarcie wejść: 17:30, start: 19:00
Bilety przedsprzedaż: 80 zł, 95 zł, 110 zł, 115 zł, w dniu koncertu 100 zł, 105 zł,
120 zł, 125 zł

Bilety do nabycia:
Kijów Centrum al. Krasińskiego 34
Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce.

źródło: informacja prasowa