Afrykę uznaje się za ojczyznę kawy. Kawa z tego regionu świata znana jest także ze swojej wyjątkowości – ma ze wszystkich najbogatszy smak. Można tu znaleźć dużą różnorodność, od delikatnie czekoladowego do intensywnie owocowego posmaku.

Kawa z Indonezji jest ceniona ze względu na wysokości, na jakich jest uprawiana. To daje jej charakterystyczny posmak i bogaty aromat. 100-procentowa kawa Arabica “Sumatra” zaskoczy Cię delikatnym, słodkawym smakiem orzeszków piniowych i brązowego cukru. W kawowym napoju wyczuwa się też smak karmelu, cynamonu i liści tabaki. Posmak jest zdominowany przez nuty czerwonego wina i ciemnej czekolady.

W trakcie degustacji będziemy próbować naszych kaw single origin - Sumatra (Indonezja), Gesha (Etiopia), Yirgacheffe (Etiopia).

Profesjonalny barista będzie przygotowywał napoje różnymi metodami, które pozwalają na wydobycie z kawy jej najlepszych cech – aby próbujący mógł wyczuć jak najwięcej unikalnych smaków.

Także dla dzieci
Na degustację zapraszamy również rodziców z dziećmi. Podczas kiedy dorośli będą doświadczać bogactwa smaków kaw Afryki, młodsi będą mogli cieszyć się porcją słodkiego kakao, przygotowaną według naszej specjalnej receptury.

Podczas degustacji:
• zaznajomimy się trochę z historią i metodami przygotowywania kawy,
• doświadczymy bogatych aromatów kaw Sumatra, Gesha i Yirgacheffe,
• dowiemy się, jak różne metody zaparzania wpływają na smak kawy. Napoje będą przygotowywane przy pomocy: Chemexu, Frenchpressu i profesjonalnego ekspresu do kawy.

Wstęp wolny!

Adres sklepu: ul. S. Batorego 10, 31-135 Kraków, tel. 662 584 747, e-mail: witamy@przyjacielekawy.pl
Więcej informacji: www.PrzyjacieleKawy.pl

źródło: informacja prasowa