Gołębie

Wybudzamy się ze snu zimowego, by zaprosić Was na szósty koncert z cyklu firmowanego przez Stajnię Sobieski – kolektywu, który od kilku lat zmienia oblicze muzycznego Krakowa. Z owianych legendą krakowskich piwnic dźwiękowy ferment przeniósł się na trzecie piętro kamienicy, gdzie spotykają się, plotkują, nerdzą, tworzą i nagrywają stajniowi muzycy. Na ulicy Sobieskiego właśnie.

Stajnia Sobieski zrzesza zespoły Armando Suzette, Bezczeszczę Bęben, Die Flöte, Kaseciarz, Rycerzyki, Harry & The Callahans, Noc Muzeów, Taxez i Zdrowie™. W ramach cyklu występują zespoły ze Stajni i zaproszeni przez nich goście polskiej sceny niezależnej.

Tym razem widzimy się w klubie Apoteka Pub, gdzie zagrają Gołębie i duet Leśniewski/Nowacki.

Gołębie to poznańskie trio, które preferuje głośne granie i ważne melodie. W ich intensywnej muzyce można usłyszeć wiele przestrzeni, barw i emocjonalnego zaangażowania. Zadebiutowali w 2016 roku epką "Dachy". Tak pisali o tym minialbumie na tegoslucham.pl: "Gołębie w swobodny sposób - improwizowany i punkowy, balansują między melodią, krzykiem gitar, nojzowymi sprzęgami i psychodelią." W styczniu tego roku wypuścili kolejny materiał zatytułowany "Wrzesień/Październik". Na ich koncertach nigdy nie wiadomo, w którą stronę poleci gitara.
https://golebie.bandcamp.com/

Duet Bartosz Leśniewski (Artykuły Rolne) - Maciek Nowacki (Kaseciarz)
Duet Leśniewski / Nowacki to nietypowa kolaboracja muzyków znanych z Artykułów Rolnych oraz Kaseciarza. Zaskakujący i nieoczekiwany układ personalny zaowocuje całkowicie improwizowanym setem rozpisanym na dwie gitary.

Bilety: 10 zł, do kupienia przed koncertem
Facebook: https://www.facebook.com/events/805493232959693/

18.02.2017, g. 20:00
Apoteka Pub
ul. Meiselsa 24
Kraków

źródło: informacja prasowa