Organizatorzy wystawy "The human body" zapraszają w fascynującą podróż w głąb ludzkiego ciała, która pozwoli na szczegółowe poznanie naszego organizmu – począwszy od układu kostnego, poprzez układy mięśniowy, rozrodczy, oddechowy, krwionośny, aż po inne, nawet najdrobniejsze części ludzkiego ciała. Dzięki tej wystawie to, co do tej pory można było oglądać wyłącznie w atlasach anatomicznych, znajdzie się na wyciągnięcie ręki.

- Jedyna rzecz, którą mamy wspólną, to nasze wyjątkowe ciało. W ciągu stuleci stało się ono obiektem badań lekarzy, którzy zgłębiali jego tajniki w trakcie operacji i sekcji. Dzisiaj możliwość poznania jego tajemnic otwiera się przed każdym. Wystawa, która wkrótce zostanie otwarta w Polsce, to najnowocześniejszy na świecie podręcznik ludzkiej anatomii, który na zawsze zmieni nasze postrzeganie organizmu ludzkiego - podkreśla rzecznik firmy GForce Exhibitions, właściciela wystawy "The human body".

Eksponaty na wystawie są prezentowane w różnych pozycjach, tak aby jak najwierniej przybliżyć zwiedzającym to, co się dzieje w ich ciałach podczas codziennego ruchu, odpoczynku i uprawiania sportu. Co więcej, wystawa pozwala naocznie przekonać się, jakim uszkodzeniom ulega ludzkie ciało, gdy narażone jest na brak ruchu czy niezdrowe jedzenie. Zwiedzający będą mieć możliwość np. porównania zdrowych płuc ze sczerniałymi płucami nałogowego palacza. Realne i niejednokrotnie szokujące przykłady stanowią znacznie silniejszy bodziec do zastanowienia się nad własnym trybem życia niż jakikolwiek artykuł czy ilustracja w podręczniku. Każdy zwiedzający będzie mieć okazję nie tylko szczegółowego zapoznania się z ludzkim ciałem i mechanizmami jego funkcjonowania, ale również uświadomienia sobie jego wrażliwości i konieczności odpowiedzialnej troski o własny organizm.

Zwiedzającym wystawę towarzyszyć będą przewodnicy - studenci kierunków medycznych, którzy udzielą wyczerpujących odpowiedzi na pojawiające się pytania.
Organizator wystawy: JVS Group

Wystawa potrwa od 11.3.2013 do 3.11.2013

Miejsce: Fabryka
ul. Zabłocie 23, Kraków

Bilety wstępu:
50 zł i 60 zł – dorośli
40 zł i 50 zł – studenci i seniorzy
35 zł i 40 zł – dzieci i osoby niepełnosprawne

Szczegółowe informacje na temat wystawy znajdują się na stronie internetowej: www.human-body.pl

Zobacz zdjęcia naszego fotoreportera!
Przeczytaj relację!


Źródło: informacja prasowa / 21.03.2013