Tomek Sikora, kreacja 1

Tego samego dnia, w godzinach 10:00-16:00 w Klubie Pauza w Krakowie (ul. Stolarska 5/3), odbędą się warsztaty z fotografii kreacyjnej z Tomkiem Sikorą, które otworzą tegoroczny cykl warsztatów Akademii Fujifilm.

O wystawie
„Zawsze nurtował mnie fakt, że twarze większości ludzi, którym miałem okazję się przyjrzeć były wyraźnie asymetryczne. Rozmawiając z kimś odnosiłem czasem wrażenie, że nie rozmawiam z jedną osobą. Zwłaszcza gdy czyjś wyraz twarzy pod wpływem emocji ulegał zmianom. Bywały one tak plastyczne, że twarz z chwili na chwilę przybierała nową formę. Zestawienie dwóch lewych z dwoma prawymi stronami sportretowanej twarzy daje zaskakujące efekty, zwłaszcza gdy podkreślamy asymetrię stylistyką fryzur czy makijażem.”
Tomek Sikora

Na wystawie zaprezentowany zostanie także film „Tęcza” z poezją autorstwa Renaty Plagi oraz muzyką Cezarego Skubiszewskiego.

O artyście
Tomek Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 55 wydawnictw autorskich. W latach 1972-1982 stały fotoreporter warszawskiego Tygodnika Ilustrowanego „Perspektywy”. Od 1982 r. przez kilkanaście lat mieszkał w Australii. Laureat wielu nagród, dwukrotnie wybrany na fotografa reklamowego roku w Australii. Autor międzynarodowych kampanii reklamowej dla hoteli Sheraton i Intercontinental, linii lotniczej Singapore Airlines, firm odzieżowych Levi's, Reebok czy Top Secret. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną, promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

Tomek Sikora, kreacja 2

Tomek Sikora
Dysharmonia – Tęcza
14.01.2018-24.02.2018
Wernisaż wystawy: 13.01.2018, godz. 18.00
Galeria Pauza, ul. Stolarska 5/3, Kraków

źródło: informacja prasowa