Czas próby to świetnie wyreżyserowany, trzymający w napięciu od początku do końca thriller, zainspirowany prawdziwą historią morskiej akcji ratowniczej u wschodnich wybrzeży USA. Wykorzystanie przy produkcji filmu najnowszych technologii IMAX®, daje widzom niepowtarzalną szansę przeniesienia się w sam środek heroicznej walki z żywiołem, zapewniając całą paletę niezapomnianych przeżyć.

Obsada filmu stanowi zapowiedź nietuzinkowego pokazu aktorskich umiejętności. Na ekranie zobaczymy Chrisa Pine'a (znanego m.in. z głównej roli w Star Treku), który tym razem wcieli się w rolę kapitana Bernie Webbera. Wraz z czteroosobową ekipą wyruszy on na niezwykle heroiczną akcję ratunkową w skromnie wyposażonej, drewnianej łodzi. Będzie musiał stawić czoło żywiołowi i zmierzyć się z lodowatym, wzburzonym i rozszalałym oceanem. Mimo, że szanse powodzenia wyprawy wydają się znikome, kapitan zrobi, co w jego mocy, aby ocalić życie ludzi. Na pomoc oczekuje ponad 30-osobowa załoga, która na skutek uderzenia potężnej fali sztormu zostaje uwięziona w rufowej części statku, pochłanianej w zastraszającym tempie przez morską głębinę. Mechanik – Ray Sybert, którego zagrał Casey Affleck, jedyny starszy oficer na pokładzie, wie, że nie ma wyjścia i musi przejąć dowodzenie nad przerażonymi marynarzami. Staje on więc na czele załogi, by mogli wspólnie stawić czoła jednej z najbardziej przerażających burz w historii tej części świata.

Najnowsza produkcja wytwórni Walt Disney Pictures zapowiada się niezwykle interesująco. Reżyseria doświadczonego Craiga Gillespie, scenariusz autorstwa Erica Johnsona, Paula Tamasy’ego oraz Scotta Silvera – twórców m.in głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu Fighter, to obietnica przeżycia fascynującej kinowej przygody. Film będzie można zobaczyć na ogromnych ekranach kina IMAX®3D, w krystalicznej jakości obrazu i dźwięku.

Szczegółowy repertuar oraz możliwość zakupienia biletów na stronie www.cinema-city.pl/imax oraz w aplikacji mobilnej Cinema City, dostępnej na iOS i Android.

 

Źródło: informacja prasowa