Portal wKrakowie.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia
fot. Piotr Werner Portrait & Fashion Photography (źródło: materiały prasowe)

Na mapie świata wyróżniamy zarówno Zachód, jak i Wschód. Po latach komunistycznego zniewolenia gwałtownie wybraliśmy kurs proeuropejski i proamerykański. I bardzo słusznie. Należy jednak pamiętać, iż istnieje coś na Wschód od naszych granic. I nie jest to jedynie rosyjski niedźwiedź z Putinem na grzbiecie.

- Słuchając wypowiedzi niektórych polityków i dziennikarzy często odnoszę wrażenie, że zapomnieli, iż Rosja to nasz bezpośredni sąsiad, a biznesowo to bardzo chłonny rynek zbytu. Ten bal to zdrowa, apolityczna inicjatywa społeczna mająca na celu dyplomatyczne zbliżenie Polaków, Ukraińców i Rosjan na płaszczyźnie kulturowej, gastronomicznej i międzyludzkiej. To ważne i słuszne, choć trudne. Z biegiem lat coroczne spotkanie ludzi otwartych na Wschód – podróżujących w te strony oraz znających tamtejsze realia (nie tylko z przejaskrawionych doniesień prasowych) na dobre wpisało się w grafik krakowskich imprez. Od lat zajmuję się dyplomacją wschodnią – aktywnie zapraszam Rosjan i Ukraińców do Polski oraz reklamuję nasz kraj za granicą w ich środkach masowego przekazu. Jestem z tego bardzo dumny. Wcale nie musimy się kochać i nie na tym mi zależy, ale pragmatyczne podejście, odrobina zdrowego rozsądku i umiejętne prowadzenie dyplomacji leży również w naszym interesie - mówi Dawid Łasut, organizator balu.

18.02 w krakowskim hotelu City SM*** & Leśne SPA odbędzie się VI Ogólnopolski Bal Dyplomacji Wschodniej.
W programie wieczoru nie zabraknie gości specjalnych i części artystycznej (Paweł Deląg, Sasha Strunin, Faina Nikolas, Elise, Joanna Kruczek, Iwona Siwek-Front), gigantycznego tortu – niespodzianki, zabawy tanecznej (Dj Bojack), loterii z cennymi nagrodami oraz licytacji charytatywnej na rzecz Pana Mariusza Zabagło, którego dzielna rodzina ze wszystkich sił próbuje wybudzić go ze śpiączki.

Ogromne podziękowania dla: Lejdis Fitness Club, Mercator Medical, The Secret Soap Store,PFF, Marcina Rajka (Jeunesse), Krakowskiej Jaskini Solnej, Klimatów Południa, Wyszukanych deserów Braci Szewczenko, Aliny Roszczyńskiej (Aviva), Węc – Twój jubiler, wszystkozusa.pl, biur podróży ABDAR i Podróże życia, salonu KLASYKI w galerii Plaza, Hotelu Wiosna w Rabce Zdroju oraz Leśnego Spa za okazane wsparcie dla projektu.

Dawid Łasut – krakowski społecznik, podróżnik, trener językowy i dziennikarz. Organizator cyklu spotkań krajoznawczych (Wieczór Grecki, Wieczór Tunezyjski, Wieczór Włoski, Wieczór Hiszpański, Dwa Światy). Znany z akcji 2500 Tulipanów dla Krakowianek, Charytatywny Dzień Dziecka, Wielki Koncert Dla Krakowskich Murali, Wieczór Słowiański, Śniadanie Wielkanocne 3 kultur oraz corocznego Balu Dyplomacji Wschodniej.

Zapraszamy do polubienia strony społecznika https://www.facebook.com/Dawid-%C5%81asut-794503953952444/

źródło: informacja prasowa