Podziel się

Na bieżąco


2 września 2015, imieniny Bohdana, Juliana, Seweryna

Krakowska Karta Miejska online

Pasażerowie, którzy chcą kupić swój pierwszy bilet okresowy zapisany na Krakowskiej Karcie Miejskiej, nie muszą już przychodzić do punktów sprzedaży biletów. Wystarczy, że zarejestrują się na stronie www.kkm.krakow.pl w zakładce eBilet.

Otworzy się wtedy specjalna karta, gdzie klient wypełnia dane potrzebne do wydania Krakowskiej Karty Miejskiej z zapisanym biletem. Trzeba tam wpisać m.in. imię i nazwisko, PESEL, datę urodzenia, numer telefonu, dokładny adres zamieszkania, a także dodać zdjęcie. Można także wpisać osobę upoważnioną do odbioru biletu oraz dane do faktury, jeżeli jej potrzebujemy.

Po wpisaniu tych danych pasażer otrzymuje na swój adres mailowy potwierdzenie zarejestrowania w specjalnej bazie i unikatowy numer klienta. Kolejnym niezbędnym krokiem do uzyskania KKM jest zalogowanie się na swoim koncie (zakładka zaloguj w serwisie eBilet na stronie www.kkm.krakow.pl) poprzez wpisanie otrzymanego numeru wraz z wybranymi cyframi numeru PESEL. Trzeba pamiętać, aby zrobić to w przeciągu trzech dni od momentu wpisania danych. Po tym okresie zostaną one bowiem wykasowane z systemu.

Po zalogowaniu się pasażer wybiera rodzaj biletu okresowego, który chce kupić. Ostatnim krokiem zarejestrowania się w bazie i zakupu pierwszego biletu okresowego jest dokonanie płatności.

Potem zostaje już tylko zgłosić się po odbiór KKM. Trzeba jednak pamiętać, że zostanie on wydany tylko po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem, a w przypadku biletu ulgowego, dokumentu uprawniającego do korzystania z niego. Jeżeli podczas wypełniania danych na stronie rejestracji do odbioru KKM została upoważniona inna osoba, ona także powinna przedstawić swój dokument tożsamości.

Rejestracja w bazie i zakup pierwszego biletu okresowego przez Internet jest w fazie testowej. Z tego powodu KKM można obecnie odbierać tylko w siedzibie MPK SA przy ul. Jana Brożka 3 w pokoju 25 (w godzinach od 7.00 do 15.00). Docelowo KKM będzie można odbierać także w każdym z sześciu punków sprzedaży biletów.

Źródło: informacja prasowa / UMK

Wpis z dn. 2013-11-19
Powierzchnie biurowe lokale użytkowe | Biura.pl

Wydarzenia wKrakowie

firmy i strony ostatnio dodane

- reklama -

ostatnio udostępnione

na facebooku

Partnerzy serwisu

pokaż wszystkich »