Podziel się

Na bieżąco


28 sierpnia 2015, imieniny Adeliny, Patrycji, Sobiesława

Lodowiska w Krakowie

Sezon łyżwiarski czas zacząć. Zwłaszcza, że od kilku dni w naszym województwie trwają ferie. To doskonała okazja, aby wybrać się na jedno z krakowskich lodowisk. Gdzie i za ile – sprawdźcie w naszym zestawieniu.

Lodowisko na Błoniach
To z pewnością największe w mieście lodowisko na otwartej przestrzeni (1200 m2). Wypożyczenie łyżew kosztuje tutaj 7 zł (1 godzina) i 10zł (3 godziny), a skorzystanie z lodowiska przez godzinę - 7 zł w wypadku biletu ulgowego oraz 8 zł (bilet normalny). Jeśli chcecie się poślizgać aż 3 godziny, wówczas zapłacicie 18 zł. Osoby z własnymi łyżwami mają możliwość skorzystania z usługi ostrzenia za 8 zł. Lodowisko oferuje liczne udogodnienia, jak budka z gastronomią, szatnia, toaleta oraz punkt medyczny. Miejsce jest dobrze przygotowane dla najmłodszych, którzy za darmo otrzymają tutaj kask do jazdy, a także mogą zostać wyposażeni w urocze urządzenia w kształcie pingwinków, służące do nauki jazdy.

Lodowisko czynne jest w godzinach 8.00 – 23.00 (poniedziałek – czwartek oraz niedziela) i 8.00 – 2.004 (piątek i sobota).

Lodowisko przy Hali Targowej
Niezmiennie w tym sezonie działa lodowisko na ul. Siedleckiego 7, znane wszystkim jako „lodowisko przy Hali Targowej”. W należącym do MKS Cracovia obiekcie można się ślizgać przez 60 bądź 90 minut (harmonogram znajdziecie na stronie: http://cracovia.pl/hokej/slizgawki). Bilet ulgowy kosztuje 9 zł a normalny 11 zł. Można również wykupić karnety na 10 wejść: 90 minut: normalny - 100 zł, ulgowy - 80 zł; 60 minut: normalny - 80 zł, ulgowy - 60 zł. Ceny za wypożyczenie łyżew: plastikowe: 8 zł, skórzane: 9 zł, ostrzenie łyżew: 12 zł. Szatnia płatna 2 zł.

Lodowisko na ul. Eisenberga
Także w tym roku działa lodowisko na ul. Eisenberga 2, na terenie dawnego basenu „Polfa”. W lecie trenuje tutaj krakowska grupa bike polo, a zimą teren jest przystosowywany do jazdy na łyżwach. Wejście kosztuje 10 zł (bilet ulgowy - 8 zł). Możliwe jest wykupienie karnetów na 10 wejść. Wówczas cena wynosi 90 zł za karnet normalny i 70 zł za karnet ulgowy.

Ślizgać się można przez półtorej godziny, gdyż następne pół godziny przeznaczone jest na przeczyszczenie tafli. Aby upewnić się, czy traficie na właściwą godzinę, wejdźcie na stronę http://www.lodowisko-krakow.pl/godziny.html. Wypożyczenie łyżew to koszt 7 zł, a zaostrzenie własnej pary - 9 zł (ostrzenia można dokonać każdego dnia z wyjątkiem poniedziałków).

Lodowisko Daisy
Na Woli Justowskiej otwarto w tym sezonie po raz kolejny lodowisko Daisy. Znajduje się ono na ulicy Morelowej 26A przy Hotelu Daisy & Daisy Superior. Czynne jest codziennie w godzinach 10.00 – 20.00. Godzina ślizgania kosztuje 8 zł, a 6 zł dla osób do 16. roku życia. Wypożyczenie łyżew to koszt 7 zł.

Przy lodowisku działa także Szkółka Łyżwiarstwa Figurowego, prowadzona w weekendy przez Łukasza i Roberta Pazdro. Na zajęcia indywidualne z instruktorami można się umówić pod numerem tel. 12 425 27 97.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie okaże się dla Was przydatne. Wszystkie informacje są aktualne, a pogoda w tym roku wyjątkowo sprzyja łyżwom, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić Was do skorzystania z krakowskich ślizgawek!

Ewa Sas

Wpis z dn. 2013-01-18
Powierzchnie biurowe lokale użytkowe | Biura.pl

Wydarzenia wKrakowie

firmy i strony ostatnio dodane

- reklama -

ostatnio udostępnione

na facebooku

Partnerzy serwisu

pokaż wszystkich »