Podziel się

Na bieżąco


28 lipca 2015, imieniny Ady, Święcimira, Świętomierza

Debata - ochrona praw konsumenta w UE

Data wydarzenia: 21 września 2012, 09:00 - 16:00 (zakończone)

Wydział Prawa i Administracji UJ oraz Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na debatę: „Wzmocnienie roli obywateli – Polityka UE dotycząca ochrony konsumentów”. Projekt realizowany jest pod auspicjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach cyklu spotkań związanych z problematyką funkcjonowania Unii Europejskiej. Konferencja odbędzie się w Krakowie, w dniu 21 września br. Wezmą w niej udział m.in.: przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Obywatelskich RP, rzecznicy konsumentów oraz bankowy arbiter konsumencki.

Skuteczna ochrona konsumentów jest od wielu lat jednym z priorytetów integracji europejskiej. Obecnie UE planuje przyjęcie nowej strategii konsumenckiej na lata 2013-2020. Na temat tej kwestii, spraw związanych z dochodzeniem roszczeń przez konsumentów, a także zagadnień legislacji pro-konsumenckiej będą debatować uczestnicy spotkania.

Podczas konferencji paneliści poruszą także bardzo aktualny temat zagrożenia interesów konsumenckich w środowisku elektronicznym. W dobie globalnej cyfryzacji jest to problem istotny, zwłaszcza w kontekście nierespektowania praw konsumenta dokonującego transgranicznych zakupów online. Obecnie takie transakcje kończą się bardzo niekorzystnie dla konsumentów, ponieważ towar często bywa niezgodny z opisem, a kontakt ze sprzedawcą jest utrudniony. UE chce również w tej kwestii mocniej egzekwować prawa konsumentów, poprzez porozumienie z organami krajowymi.

W panelach wezmą udział m.in.: Mirosław Wróblewski (Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich), prof. dr hab. Robert Stefanicki (Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu), prof. dr hab. Jerzy Pisuliński (Uniwersytet Jagielloński), Katarzyna Marczyńska (Bankowy Arbiter Konsumencki), Piotr Stańczak (Europejskie Centrum Konsumenckie), Jerzy Gramatyka (Miejski Rzecznik Konsumentów w Krakowie).

Spotkanie kierowane jest do praktyków i teoretyków, zajmujących się tematyką praw konsumenckich, w tym do pracowników: Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, rzeczników konsumentów, sądów, kancelarii prawnych oraz do środowiska naukowego. Do udziału w debacie organizatorzy zapraszają również wszystkich zainteresowanych problematyką praw konsumenckich, w tym przedstawicieli mediów, chcąc zaprezentować im najnowsze założenia strategii konsumenckiej UE, które będą wprowadzane w życie po roku 2013.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, szczegółowych informacji udziela: Magdalena B. Król, Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, tel.: (12) 632 38 30, e-mail: magdalena.krol@fundacja.uj.pl.

Czytaj więcej: 1 2 następna »

Wpis z dn. 2012-09-17

Lokalizacja na mapie

pokaż dużą mapę dojście pieszo dojazd samochodem φ 50.0604338 λ 19.933863299999985
Powierzchnie biurowe lokale użytkowe | Biura.pl

Wydarzenia wKrakowie

dziś w Krakowie

Kłopotliwe śmieci? Wiemy jak się ich pozbyć
- reklama -

ostatnio udostępnione

na facebooku

Partnerzy serwisu

pokaż wszystkich »