Podziel się

Na bieżąco


28 sierpnia 2015, imieniny Adeliny, Aleksandra, Aleksandra

Przekonaj się, jak działa "Napój miłosny"!

Data wydarzenia: 7 grudnia 2012 - 9 grudnia 2012 (zakończone)

2 grudnia br. w Operze Krakowskiej odbyła się premiera opery buffa pt. "Napój miłosny" Gaetano Donizettiego. Kolejne spektakle tej niezwykłej sztuki odbędą się 7, 8 i 9 grudnia 2012.

Inscenizacja powstała w reżyserii Henryka Baranowskiego, pod kierownictwem muzycznym Eugena Volynskiyego. Podczas premiery główne partie kreowali - Joanna Woś (Adina), Adam Zdunikowski (Nemorino), Stanisław Kufluk (Balcore), Dariusz Machej (Dulcamara) i Monika Korybalska (Gianetta).

"Napój miłosny" to perła włoskiej opery buffa. Jak na utwór komiczny przystało, rzecz to o perypetiach miłosnych, tym razem w wiejskim, sielankowym pejzażu. Sercowe przygody bohaterów znajdują szczęśliwe zakończenie tyleż za sprawą wiary w magiczną moc tajemniczego eliksiru co niewzruszonego przekonania, że świat, w którym żyją, podlega odwiecznemu porządkowi, w który wpisuje się także tolerancja dla słabostek i błędów ludzkiej natury. Utwór, chwalony za subtelność scenariusza i wiarygodność psychologiczną postaci, ma jeszcze w sobie coś nieuchwytnego, wywołującego melancholię i tęsknotę. Podążając tym tropem twórcy inscenizacji proponują nam podróż sentymentalną i szaloną do czasów odległych choć nie tak dawnych, pamiętanych jeszcze i wspominanych, by przekonać nas, że w każdej epoce i pod każdym niebem dobro i miłość fascynują niezmiennie...

Tytuł gości po raz pierwszy na afiszu w historii Opery Krakowskiej.

Szczegóły na stronie http://www.opera.krakow.pl

7, 8 i 9 grudnia 2012
Opera Krakowska
ul. Lubicz 48
31-512 Kraków

Źródło: informacja prasowa

Wpis z dn. 2012-12-06

Lokalizacja na mapie

pokaż dużą mapę dojście pieszo dojazd samochodem φ 50.0656895 λ 19.955730899999935
Powierzchnie biurowe lokale użytkowe | Biura.pl

Wydarzenia wKrakowie

firmy i strony ostatnio dodane

- reklama -

ostatnio udostępnione

na facebooku

Partnerzy serwisu

pokaż wszystkich »